kúpele rada

Janka1983

20.02.2011 20:06:41

Dobrý deň! Mám taký malý problém... preto sa s vami chcem poradiť. Uvažujem nad tým, že by som išla do kúpeľov, no počula som, že je veľa procedúr, pri ktorých musia byť všetci úplne nahí. Osobne patrím k tým, ktorí s tým majú veľký problém. Neviete mi povedať, čo je na tom pravdy? Dá sa dohodnúť pri vstupnej lekárskej prehliadke na tom, aby mi takéto procedúry neboli predpísané? Či bez "hromadnej nahoty" to v kúpeľoch jednoducho nejde??? Ďakujem za vaše odpovede!

Erika

20.02.2011 21:02:21

Janka1983 píše:Dobrý deň! Mám taký malý problém... preto sa s vami chcem poradiť. Uvažujem nad tým, že by som išla do kúpeľov, no počula som, že je veľa procedúr, pri ktorých musia byť všetci úplne nahí. Osobne patrím k tým, ktorí s tým majú veľký problém. Neviete mi povedať, čo je na tom pravdy? Dá sa dohodnúť pri vstupnej lekárskej prehliadke na tom, aby mi takéto procedúry neboli predpísané? Či bez "hromadnej nahoty" to v kúpeľoch jednoducho nejde??? Ďakujem za vaše odpovede!

Ahoj Janka!
To som rada, že sa o tomto píše. Pre mňa je to problém veľký, zásadne mi to vadí a myslím si, že je to choré, keď kúpeľe ľudí do tohto nútia. Nekúpeme sa predsa v kyseline, tak môže byť celým kúpeľom jedno, či si zničím alebo nezničím plavky. Do kúpeľov chodia ľudia aj z krajín, kde je neprípustné, aby boli pri procedúrach ľudia nahí. Nebudeme tam predsa rodiť. Mne aj vadí, že by som mala iných vidieť nahých. Celé je to doslova nechutné.
Mám len jednu radu a to zistiť si vopred v ktorých kúpeľoch majú ešte takéto primitívne požiadavky a podľa toho sa rozhodni, či tam pôjdeš alebo nepôjdeš. Nespoliehaj sa, že keď už budeš v kúpeľoch, tak sa Ti podarí ich presvedčiť, aby na počkanie zmenili ich archaický liečebný poriadok.
Erika