som zmätená

Elenka

29.04.2012 11:42:37

Neviem, čo je správne urobiť. Stav sa mi zhoršil. Ale fungujem. Som na tom asi tak, ako keď mi to pred 3 rokmi zistili. Vtedy mi dali Solumedrol a mne sa to zlepšilo. Ale vraj čím viac sa Solumedrol používa, tým viac je naň telo rezistentné, tak by som nerada "plytvala" jeho použitím. Tak neviem, mám ísť za lekárkou, aby ma dali na inúfzie, alebo si len proste na ten súčasný stav zvyknúť? No a ešte k tomu presne za mesiac mám plánovanú operáciu, podviazanie vaječníkov. Neviem, či je to vhodné počas ataku celková anestézia. Som v tej SM ešte začiatočník, tak by som bola rada, keby ste mi niekto poradili, čo so mnou.

reset

16.05.2012 15:44:35

ahoj Elenka, :)
dal som si na čas, ale tiež som už dlho - dlho zmätený. :roll:
moja rada: žiadna možnosť tu nie je správna :( a ešte určite si sa rozhodla správne! :idea:
želám Ti ešte mnoho dôvodov na úsmev! :D

rena02

17.05.2012 14:38:47

ahoj elenka,
urcite uz vies,co spravis alebo si uz po liecbe.to si asi nikto netrufa povedat,urob to,ci ono.dajvediet,ako to dopadlo.drz sa.

rena02

17.05.2012 14:38:47

ahoj elenka,
urcite uz vies,co spravis alebo si uz po liecbe.to si asi nikto netrufa povedat,urob to,ci ono.dajvediet,ako to dopadlo.drz sa.

Elenka

20.05.2012 23:09:48

No u lekárky som bola. Ako ma pobúchala kladivkom :lol: , tak sa jej to zdalo ešte lepšie než naposledy :?: Ona to pripisuje ešte stále k popôrodnému stavu (14 mesiacov sa mi ale zdá trochu moc) a k tomu, že som k nej došla aj s nejakým infektom. Tak mi vzali krv, zistili anémiu, vysoké niečo skrz to prechladnutie a nízky vitamín D, tak som prepadla lekáreň a dávam sa dokopy a že o 3 týždne mám dojsť zase na kontrolu. Že s takým krvným obrazom mi aj tak nemôže dať ani kortikoidy a s takým krvným obrazom ma ani nikto operovať nebude, takže aj tá sterilizácia sa vlastne pre zatiaľ odložila. Tak dám potom vedieť, ako som znova dopadla.
Jaj a ešte to som chcela napísať, že ja cítim, že sa mi sm zhoršila a viem aj prečo sa tak stalo. Doteraz sa mi to vždy zhoršilo počas stresu. A teraz to tak nejak začalo prichádzať, keď nám svokra ochorela a stále jej nevedeli zistiť, čo sa deje. No a ona je vlastne jediná, kto mi s deťmi dosť pomáha. Bez nej by som bola stratená. No ešte z toho nie je vonku a vraj sa jej to bude vracať, ale aspoňže to nie je nádor.

reset

21.05.2012 22:26:03

čau, :)
som rád, že som "aktuálny" 8-) . teda: s tým Solumedrolom - určite to netreba preháňať :mrgreen: a radšej ho nechcieť, ale keby Ti bolo zdravotne zle :evil: , pomôže :arrow: . (ale to si vlastne vedela. :idea: ) s podviazaním vaječníkov (aj moja mama ich má), ale rozhodne je to zákrok, keď by si mala byť fyzicky i psychicky v poriadku... :?: takže pravidelne trénuj smiech! :lol:

Elenka

06.09.2012 22:28:17

Pochybujem, že to tu ešte niekto číta, ale tak skúsim sa spýtať. Dostala som na výber medzi Avonexom a Rebifom, čo by ste si vybrali vy? Copaxone už je z hry, lebo mám jedno ložisko aktívne.

Erika

07.09.2012 11:02:28

Elenka píše:Pochybujem, že to tu ešte niekto číta, ale tak skúsim sa spýtať. Dostala som na výber medzi Avonexom a Rebifom, čo by ste si vybrali vy? Copaxone už je z hry, lebo mám jedno ložisko aktívne.

Ja by som si žiaden interferón nevybrala. Mám však tú výhodu, že viem dobre po anglicky, tak viem o jasných argumentoch.
Každopádne držím palce!!!
Erika

rena01

18.12.2012 10:46:14

ahojte,dlho som tu nebola,nemohla som sa prihlasit,tak som trosku zmenila nick.adresu a basta! :)
nikto nic nové nemá?ziadne nové správy,pikosky? :) sak ja čakám!
napiste niekto,ze nasli liek na nasu SM,ze uz dost toho trápenia!poviete si,dievča,snivaj dalej!ojoj!

rena01

18.12.2012 10:46:14

ahojte,dlho som tu nebola,nemohla som sa prihlasit,tak som trosku zmenila nick.adresu a basta! :)
nikto nic nové nemá?ziadne nové správy,pikosky? :) sak ja čakám!
napiste niekto,ze nasli liek na nasu SM,ze uz dost toho trápenia!poviete si,dievča,snivaj dalej!ojoj!

rena01

23.02.2013 16:25:40

ahoj,nijaká liečba,kdeže,čo už na mna ;)

Elenka

11.03.2013 20:48:34

rena01 píše:ahoj,nijaká liečba,kdeže,čo už na mna ;)

Teda nebola som tu poriadne dlho. A ani mi nerobili problém moje prihlasovacie údaje, ako názov celej stránky. :roll: Ešteže ju mám uloženú v záložkách. Ja som nedávno objavila na inej stránke združené rovnak "postihnuté" :lol: ženy, tak chodím skorej tam pre radu. Lebo tu to proste nejak moc utíchlo. :?
A čo sa mňa týka, tak od januára si pichám Rebif. Dostala som na jeseň aj solumedrol, ale necítila som sa po ňom lepšie. Ale aspoň sa mi to po tom stabilizovalo. Toho Rebifu som sa strašne bála. Keď som rozprestrela ten príbalový leták o veľkosti tapety na stenu, tak mi bolo do plaču. A tie nežiadúce účinky.....aj samovražedné sklony sú tam uvádzané. No ale nebolo to také katastrofálne. Ja sa teraz tak nejak cítim relatívne dobre aj psychicky. Lebo ako ste čítali vyššie, ťahalo sa to so mnou od mája až do januára, kým som nabehla na novú liečbu, čo je dosť dlhá doba. Tak teraz mám konečne taký nejaký pocit, že je to zase pod kontrolou, tak aj psychicky mi je teda lepšie.
Tak sa držte dámy a páni a ja sem zase niekedy nakuknem, ako sa tu máte! Beriem Acutil na pamäť, tak by som nemala na vás zabudnúť. :lol:

reset

28.03.2013 18:49:23

všetko dobré! :)