kmeňové bunky

Erika

27.09.2011 11:51:42

Už to oficiálne zverejnili na Facebooku, tak to zverejňujem aj ja.
"Doctors from EuroMedic Clinic have started preparation for the next innovative therapy using stem cells."
Lekári z kliniky EuroMedic, Katowice, Poľsko, začali s prípravou pre ďalšie inovatívnu terapiu použitím kmeňových buniek.

Ja im teda držím palce, a samozrejme všetkým tímom po celom svete, ktorí sa pokúšajú prísť na tú najlepšiu metódu terapie kmeňovými bunkami!

Otvorila som novú tému, lebo sa to uberá týmto smerom a kliniky, ktoré robia CCSVI zákroky, tak začali zatiaľ s veľmi malými skupinami následne aj s terapiou kmeňovými bunkami.
Zatiaľ to nevyzerá, že jeden typ terapie kmeňovými bunkami je vhodný pre 100% pacientov. Mne sa napríklad pozdáva odber buniek z periférnej krvi a nie z kostnej drene, ako to napríklad robí na Slovensku aj MUDr. Lakota. Potom sa mi pozdáva ten postup, že chemoterapia je vynechaná a bunky sa katétrom cez femorálnu artériu "vypustia" v krčnej artérii a tá ako všetci dobre vieme vedie priamo do mozgu.
Rôzni pacienti ale budú zrejme potrebovať rôzne postupy.
Určite sa ma spýtate, či takúto terapiu plánujem podstúpiť. Nie, zatiaľ neplánujem, ale netvrdím, že ju nikdy nepodstúpim.
Takže Good Luck ;)
Erika

rena02

29.09.2011 13:58:55

ahoj,počula som o kmenovych bunkach,som zvedavá,co bude dalej.......

Erika

12.08.2012 17:56:28

Ahojte všetci!
Idem poprosiť o malú pomoc. Ja totiž stále nestíham. Je to do veľkej miery spôsobené tým, že ma veľmi obmedzujú moje symptómy SM. Potom zvyšok času stále venujem štúdiu problematiky hlavne CCSVI vo svete, ale aj SM ako takej. Ešte musím stíhať aj svoj veľmi skromný súkromný život.

Ide o toto. Jedna klinika v Texase, USA robí okrem CCSVI zákroku aj liečbu kmeňovými bunkami.
Podstatné ale je, že ide o odber z tukového tkaniva, kontkrétne sa vyberie 5 g tuku pri liposukcii pomocou lokálnej anestézie, je to BEZ CHEMOTERAPIE a na niekoľkokrát sa kmeňové bunky podajú intravenózne.
Pre mňa je dôležité, že nejde o odber z kostnej drene, ktorý sa mi zdá ozaj drastický a o chemoterapii nechcem radšej ani počuť.
Moja otázka znie: Venuje sa tomuto niekto aj na Slovensku?

Viem, že Dr. Ivo Petrov v Bulharsku po CCSVI zákroku tiež transplantoval kmeňové bunky pacientom, ale pomocou katétru cez femorálnu artériu a vypustil ich až v krčnej tepne, aby sa dostali smerom do mozgu. Je totiž mnoho pacientov, ktorí jednoducho po mnohých rokoch neuropoškodzovania majú také poškodenia, že treba tomu nejako pomôcť, aby sa to napravilo.
Ja neviem, čo prinesie budúcnosť. Možno o 20 rokov sa hneď pri podozrení na SM spraví CCSVI zákrok.

Vy ste viac v kontakte so slovenskými lekármi ako ja, tak možno budete niečo vedieť.
Erika

rena02

13.08.2012 14:16:12

Erika ahoj,citala som o takom zakroku v casopise PLUS7 DNI,myslim.Pochopila som to tak,ze tak mozu zobrat tuk zdravym ludom a aplikovat az bude treba.mozno sa mylim,neviem...

rena02

13.08.2012 14:16:12

Erika ahoj,citala som o takom zakroku v casopise PLUS7 DNI,myslim.Pochopila som to tak,ze tak mozu zobrat tuk zdravym ludom a aplikovat az bude treba.mozno sa mylim,neviem...

Erika

13.08.2012 20:50:27

rena02 píše:Erika ahoj,citala som o takom zakroku v casopise PLUS7 DNI,myslim.Pochopila som to tak,ze tak mozu zobrat tuk zdravym ludom a aplikovat az bude treba.mozno sa mylim,neviem...

Nestíham, tak len stručne. Tuk vezmú mne - a ja teda fakt nie som veľmi zdravá, kmeňové bunky, ktoré z toho tuku získajú, pichnú zasa mne.

Jedna pacientka mi niečo poslala mailom, ale až zajtra napíšem viac - som veľmi busy. ;)
Ja som trochu funkčná len pár hodín denne a aj to musím robiť všetko veľmi pomaly a rýchlo sa unavím. Fakt ma to nebaví, ale to určite nikoho z nás. :(
Erika

Erika

17.08.2012 16:07:33

Možno to niekomu pomôže: http://www.zzz.sk/?clanok=12008
Ja už na to nemám silu, ani chuť a ani peniaze.
Erika

reset

03.09.2012 17:51:00

nedá mi, aby som to sem aj ja nedal (možno to tu už je - už viem o tom presne týždeň):
http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdr ... clanok.jsp

keby!!! :D

Erika

05.09.2012 12:14:04

reset píše:nedá mi, aby som to sem aj ja nedal (možno to tu už je - už viem o tom presne týždeň):
http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdr ... clanok.jsp

keby!!! :D

Samozrejme, že je pozitívne, že sa vedci/lekári venujú liečbe tohto ochorenia. Ja by som na brutálny odber kostnej drene nešla. Väčšinou potom nasleduje aj chemoterapia a tomu by som sa chcela vyhnúť tiež.

Preto som spomenula, že odber sa robí aj z tukového tkaniva z brucha a bez chemoterapie sa bunky transplantujú do tela. Existuje aj možnosť odberu z periférnej krvi.
Nemyslím si, že ja sa toho na Slovensku dožijem, ale pre budúcu generáciu je to dôležité. Zrejme ide o pacientov, ktorí budú diagnostikovaní na budúci mesiac.
Erika

reset

05.09.2012 14:51:07

:) ďakujem za všimné!
čas povie ako ďalej. :P momentálne som za... 8-) s chorobou som mŕtvy - a tak to budem mať na papieri. :idea: